Menu Zamknij

Zabawki dla przedszkolaków

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym, to mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Wśród nich znajdą się między innymi książki, kolorowanki, klocki czy zabawki dla dzieci, które rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność malucha. Już niejednokrotnie udowodniono, że najlepszą nauką dla dzieci jest zabawa. Poprzez kreowanie różnych postaci, dzięki zabawie klockami czy nawet w trakcie jazdy na rowerze lub hulajnodze, nasze najmłodsze pokolenie zdobywa wiele nowych umiejętności, które potem przydają się w życiu codziennym.

Po pierwsze książka

Mając na myśli rozwijające zabawki dla dzieci, nie możemy przejść obojętnie obok książek. W wielu księgarniach internetowych znajdziemy całą listę ciekawych propozycji, które idealnie będą nadawać się dla przedszkolaków. Książki dla najmłodszych mogą mieć twarde okładki i kartonowe strony, ale trzylatek będzie też potrafił przeglądać klasycznie wydaną książkę z papierowymi kartkami. Jeśli każdego dnia na czytanie poświęcimy dosłownie parę minut, to na pewno zaowocuje to w przyszłości. Jakie publikacje wybierać dla dzieci? Najciekawszymi wydają się te książki, które opowiadają krótkie historie i które czegoś uczą. I tak na przykład, w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się seria ” Kicia Kocia”. Wśród tytułów znajduje się tematyka poruszająca wiele codziennych spraw z życia codziennego. Kicia Kocia wraz ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi uczy się sprzątać i mówić dzień dobry. Poznaje różne zawody, chodzi do przedszkola, robi zakupy. Seria pisana jest prostym językiem i okraszona bardzo ciekawymi ilustracjami.

Po drugie klocki

Równie ciekawą propozycją na zabawki dla dzieci będą klocki. Wersje dedykowane dla przedszkolaków mogą być drewniane lub plastikowe. Z klocków układa się nie tylko wieże, ale można budować również samochody, garaże, roboty, domy i mnóstwo innych konstrukcji. Dziecko podczas takiej zabawy uczy się kreatywności i cierpliwości, trenuje także koordynację ruchów ręka- oko.